Gospić gazi sve

0

Košarkašice Gospića ostvarile su još jednu važnu pobjedu u Euroligi. Ovaj put su pobjedile konkurenta za peto mjesto u skupini talijanski Taranto.

Domaće košarkašice su dobro ušle u utakmicu, vodile su od početka, i nisu ispustile vodstvo. Rezultat od 11:2 nagovještavao je veliki rezultat.  Na poluvremenu su Gospićanke imale 6 razlike, što je po pokazanoj igri bila i mala razlika. Nakon odmora uslijedila je odlična treća četvrtina koju su domaće dobile sa 28:11. Već se tada znao pobjednik, trebalo je još samo sačuvati razliku veću od 15 koševa, jer su Talijanke u prvoj utakmici u Italiji pobjedile 15 razlike. Gospićankama je i to uspjelo, te će  u potencijalnom krugu biti bolje od Talijanki.

Ovom pobjedom napravile su novi korak prema povijesnom uspjehu, plasmanu u drugu fazu ženske Eurolige.

Gospić – Taranto 91:75 (26:20, 22:22, 28:11, 15:22)
Gospić CO: Ivezić 12, Mandir 15 (7as, 7sk), G. Devčić, Dover, P. Devčić, Jurčević 9, McBride 16 (7as), Komplet 7 (6sk), Badanjak, Vrsaljko 20 (7sk), Pavetić 6, Keane 6
Taranto: Mahoney 26 (10sk), Vaughn 20 (7sk), Sottana 10, Ballardini, Giauro 3, Pascalau 2, Godin 7, Siccardi 3, Gianolla 2, Geco 2