Gospićani do derbi pobjede u iznimno uzbudljivoj utakmici i infarktoj završnici

0

Veliki se broj gledatelja, od uobičajenog, okupio na tribinama Gradske-školske športske dvorane u Gospiću. Njih 250 došlo je pogledati derbi utakmicu između Rk Gospić i Rk Zamet II nadajući se da će imati što vidjeti i nisu pogriješili.

Kompletna ekipa Rk Gospić suprostavila se zamećanima u čijem je kadru bilo nekoliko prvoligaških igrača, a našao se tu i koji reprezentativac Hrvatske mlađih uzrasta (92/93 godište).

Od početka utakmice počelo se čvrsto, agresivno i borbeno. Gosti su relativno lagano kaznili nekoliko početnih grešaka domaćina te poveli 3:5. Dodatno zalagenje , pogotovo u obrani i tranziciji u napad, gospićanima se vraća serijom od 6:0 te rezultatom 9:5. Sve dobro u tom period ubrzo su prosuli pa ekipa Zameta II, nakon serije obrana golmana Đurice, dolazi do prednosti 10:11 koju su održali do kraja 1. poluvremena (13:14).

U drugom dijelu je najveća prednost za jednu ekipu bila 2 razlike, dok je najčešći rezultat bio neriješen ili vodstvo domaćina od 1 gola razlike.

U 40. minuti se, nakon neopreznog starta na gostujućeg igrača Kovačevića (do tada 5 pogodaka), isti igrač i ozlijedio te više nije ulazio u igru. Uvelike je ta ozljeda olakšala gospićanima put ka pobjedi.

Odlično su igrači Rk Gospić, predvođeni probuđenim golmanom Brkljačićem, obavljali svoje obrambene zadatke koji, zbog brzopletosti u napadu, nisu rezultirali pogotcim te rezultatskim odvajanjem.

Golik 15 sekundi prije kraja utakmice poravnava na 27:27 a nakon minute odmora akcija gospićana završava pogotkom Žižića sa lijevog krila u zadnjoj sekundi utakmice.

Počelo je veliko slavlje na parketu popraćeno glasnim pljeskom zadovoljnih gledatelja koji su mogli uživati u zanimljivoj utakmici punoj preokreta.

Uz najraspoloženijeg domaćeg igrača Žižića (8 pogodaka) efikasni su bili Špehar sa 4, te Šimić, Jelić, Kriste, Pavelić i Antić sa po 3 pogotka. Kod gostiju su odličnu utakmicu odigrali golman Đurica, igrači Golik sa 7, Lukačić sa 6, te Kovačević i Perušić sa 5 pogodaka.

Gledatelji su očito prepoznali kvalitetu i veliku borbenost naših rukometaša te se očekuje da će se u velikom broju odazvati i na slijedeće domaće utakmice.