Gospićanke doživjele četvrti poraz u Euroligi

0
mandir, kosarka

Košarkašice Gospić Croatia osiguranja pretrpjele su četvrti uzastopni poraz u 5. kolu C skupine Eurolige.

Gospićanke su pred više od 1.000 gledatelja izgubile u svojoj dvorani od vodeće ekipe francuskog prvenstva Montpelliera s 96-82. Hrvatske prvakinje su odlično počele utakmicu, te su nakon prve četvrtine vodile s 33-17. Tada je izgledalo da su na putu ka drugoj pobjedi u ovome natjecanju. Na poluvremenu su još uvijek imale šest poena prednosti (54-48), no gošće su puno bolje odigrale drugi dio utakmice.

Kalisha Keane predvodila je ekipu Gospića s 22 poena i 7 skokova. Jelena Ivezić upisala je 16 koševa, 5 skokova, te po tri asistencije i osvojene lopte (pet izgubljenih), dok je Sandra Mandir postigla 13 poena i dodala 6 asistencija.

U gostujućem sastavu je najbolja bila Stephany Skrba s 24 koša i 8 skokova. Hrvatska reprezentativka Ana Lelas je u 31 minutu igre u sastavu Montpelliera ubacila 10 poena, uz po tri skoka i asistencije (četiri izgubljene lopte).