Gospićanke korak bliže naslovu najboljih

0

Sinoć je na Baldekinu odigrana prva finalna utakmica prvenstva Hrvatske. Gospićanke su otišle uvjerene da se iz Šibenika mogu vratiti samo sa pobjedom. Tako je i bilo. Uvjerljiva pobjeda ličkih košarkašica još jednom dokazuje da im ove sezone nitko ne može pomrsiti račune, te da je poraz na početku mjeseca od Jolly bio samo loš dan naših košarkašica.

Sinoć je sve bilo na strani Gospićanki, krenule su dobro u utakmicu, te su na kraju prve četvrtine imale već 10 koševa prednosti ( 28:18), u drugoj su se košarkašice Šibenika vratile u egal, ali su Gospićanke ponovno otišle na desetak razlike. Na poluvremenu je bilo 43:35 za Ličanke, a na kraju treće četvrtine 59:44. Zadnja četvrina nije ponudila ništa novo, te su Gospićanke rutinirano privele utakmicu kraju.

Oglas

Druga finalna se igra u subotu u Gospiću, te se očekuje puna dvorana domaćih navijača i još jedna pobjeda ličkih vila.

Jolly JBS – Gospić CO 66:74 (18:28, 17:15, 9:16, 22:15)
Jolly JBS: Čakić 9, Balić, Lokas 3, Chiabov, Štampalija 7, Mišura 14, Semren 1, Wilson 13, Vasović 9, Ivanković 10
Gospić CO: Ivezić 19, Mandir 9, Reid 15, Gambiraža, Jurčević 11, Aleksić 3, A. Vrsaljko 2, Badanjak, Pavetić 6, Maslowski 9