Gospićanke savladale ekipu Salone!

0

Ekipa ŽKK Gospić je na domaćem terenu bila bolja od ŽKK „Salona“ iz Solina. U 9. kolu druge Hrvatske lige košarkašice ŽKK Gospića upisale su i petu pobjedu. Rezultat 75:67 bio je dovoljan za ovu sjajnu pobjedu i dokaz kako se ŽKK Gospić neumitno probližava sportskom zenitu. Domaća ekipa je odlično startala i prva četvrtina završila je rezultatom 20:13. U drugoj četvrtini gošće su se sabrale, pogađaju otvorene šuteve izvana tako da se na poluvrijeme odlazi rezultatom 35:37 za gošće. Najveći problem za Gospićanke bio je kako zaustaviti raspoloženu Jakšić (22 poena) te kako iskontrolirati skok, što je gošćama davalo priliku da poentiraju iz drugog napada. Treća četvrtina prolazi u izjednačenoj igri, a zadnju su četvrtinu naše djevojke odigrale vrlo efikasno. Poslužio ih je i šut (4 trice) te utakmicu pobjeđuju sa 8 razlike. Odlična u našim redovima je bila kapetanica Lina Strilić sa 29 postignutih poena, a u stopu ju je pratila iskusna Darija Došen sa 25 postignutih poena. Lina Strilić je nakon 9. kola najbolji strijelac A2 lige, regija jug. Nakon ovih sjajnih pobjeda na rasporedu je zimska stanka.