Gospićanke slavile u Šibeniku!

1

Gospićanke su povele s 2-0 u finalnoj seriji doigravanja za naslov prvakinja Hrvatske. Novom uvjerljivom pobjedom na Baldekinu pred dvjestotinjak gledatelja 63:91 Ličanke su stigle nadomak novoj tituli. Ipak, mladi šibenski sastav se hrabro nosio i držao skoro 30 minuta, u prvom dijelu su i vodile s 5, 6 razlike ali kvalitetniji sastav iz Gospića je u trećoj četvrtini lagano ali sigurno pravio razliku koja se na koncu zaustavila na gotovo +30!

Najzanimljiviji detalj na utakmici bilo je isključenje  trenera ŽKK Gospića Stipe Bralića u 18.minuti. Iziritiran odlukom suca Hordova iz Zadra bivši učitelj jollyjeta i aktualni hrvatski izbornik je neprimjereno reagirao, verbalno napao suca koji mu je dao prvu tehničku, a potom i drugu, odnosno isključujuću pogrešku. Budući da gošće na klupi nisu imale ni pomoćnu trenericu košarkašice Gospića u drugom dijelu su bile bez trenera na klupi! No, to im nije smetalo da upišu još jednu uvjerljivu pobjedu i stignu na korak do obrane titule.

Gospić će prigodu za novi naslov tražiti u trećoj utakmici finala, koja se igra 5. svibnja u Gospiću.