Još jedan odličan nastup članova AK VELEBIT 2001

0

Iz vikenda u vikend stižu nam odlične vijesti iz Atletskog kluba Velebit.

U subotu, 5. rujna održana je utrka „Naturel Zrmanja Trail“, jedna od najljepših trail utrka u Hrvatskoj.  Trasa staze istoimene utrke iznimno je zanimljiva, seže kroz prostore južnih padina Parka prirode Velebit, kroz kanjon i uz rijeku Zrmanju i njene prekrasne slapove, a potom i kroz veličanstveni kanjon Krupe sve do skrivenih ljepota rijeke Krnjeze.

Utrka je podijeljena u tri kategorije: light (7 km), active (13 km) i challenger (26 km).

U najzahtjevnijoj kategoriji challenger (26 km) iskusili su se članovi AK Velebit te su ostvarili sjajne rezultate.

U ženskoj kategoriji natjecale su se ukupno 22 žene. Među njima nastupila je Dijana Butorac, utrku je završila u vremenu 4:58:06 te je zauzela sjajno 5. mjesto.

Za Mariju Pađen ova utrka bila je prvi službeni nastup u challenger kategoriji. Utrku je završila u vremenu 6:30:50 i zauzela 17. mjesto ženskoj kategoriji.

U muškoj konkurenciji nastupilo je ukupno 67 trkača, a među njima i sjajni trojac AK Velebit.

Jedan od najpoznatijih maratonaca AK Velebit Josip Milinković završio je utrku u odličnom vremenu 5:02:41.  Plasman do plasmana dijelili su lgor Šikić i Marijan Butorac (3:24:14) zauzevši 6. i 7. mjesto u kategoriji.

U nedjelju 6. rujna na 2. izdanju „Rastoke Trail“ u organizaciji Atletskog kluba Plitvice nastupila su dva člana AK Velebit.

Matei Pervan nastupio je na utrci u dužini 15 kilometara te je utrku završio u vremenu 2:01:12.

Istu utrku trčao je Mario Bijonda ostvarivši rezultat 2:05:15.

Članovi kluba su još jednom potvrdili da se u klubu ozbiljno i vrijedno radi. Čestitke svima!