Još jedna pobjeda za RK Gospić

0

Stotinjak navijača, koliko se skupilo na derbiju, moglo je uživati u rukometnoj predstavi za koju su zaslužni igrači Rk Gospić i Rk Ogulin.

Oni koji imalo prate događanja oko gospićkoga kluba i lige znali su što ih čeka. Ogulinci, igrački pojačani i okuraženi viskokom (+22) pobjedom protiv Rk Pećine, dolaze u goste do sada neporaženoj ekipi Gospića.

Domaći su odlično krenuli u utakmicu. U prvih 5 minuta furioznom igrom stvaraju vodstvo od 3:0 te ne uspijevaju realizirati još dva kontra napada. Gosti se bude, kažnjavaju ne efikasnost te poravnavaju (3:3) ali zahvaljujući, u 1. dijelu, raspoloženom Vanji Kušički (7 pogodaka),  prelaze i u vodstvo (3:4, 4:6, 5:7, 8:10, 10:12, 11:13).

U tom se razdoblju ne efikasnost domaćina nastavlja, (2 polukontre i 1 sedmerac) no zahvaljujući odličnoj obrani te Špeharu i Mihiću u napadu ponovo dolaze u vodstvo (15:13, 16:14) da bi na poluvrijeme otišli pri rezultatu 17:17.

U nastavku se i dalje igra „gol za gol“ do 20:19 za Gospić.  Gostujući golman Lesar, koji je u 1. poluvremenu „radio čuda“ na golu, polako pada u koncentraciji, dok se domaći Brkljačić razbranio (10 obrana u 2. dijelu) pa domaćini odlaze na 24:19, 27:20, te najvećih 33:23. Zadnjih 5 minuta dolazi do opuštanja te utakmica završava rezulatatom 36:29 za RK Gospić.

Iako su svi bili odlični treba izdvojiti Špehara sa 10 pogodaka, Jelića sa 8, te Kristu sa 5 golova, 4 asistencije i 6 osvojenih lopti dok se kod gostiju uz odličnog Lesara na golu istaknuo Kušička sa 10 pogodaka.

Veliku ulogu u ovoj pobjedi imali su odlični navijači koji su došli u većem broju nego inaće.