Keniji dvostruka pobjeda na 31. Plitvičkom maratonu

0
© G.I. Tepeš

Kenijac Wycliffe Kipkorir Biwot i njegova sunarodnjakinja Gladys Jepkurui Biwott pobjednici su 31. Plitvičkog maratona, druge iz serije CroRun utrka, na kojem je u maratonu, polumaratonu i utrci na 5 km sudjelovalo više od 2000 trkačica i trkača iz 31 zemlje. Biwot je tešku plitvičku stazu istrčao za 2:30:11.45, ispred još jednog Kenijca Abela Kibeta Ropa (2:30:25.02) i Marokanca Lahcena Mokrajija (2:35:22.68).

„Ovo mi je drugi nastup i druga pobjeda na Plitvičkom maratonu. Staza je jako teška s jako puno uspona, no mislim da sam ipak trebao ostvariti bolji rezultat. Po njega ću doći sljedeće godine“, rekao je Biwot.

Oglas

Gladys Biwott je, pak, s 2:59:51.87 obranila prošlogodišnji naslov pobjednice Plitvičkog maratona.

„Volim trčati i pobjeđivati na Plitvičkom maratonu iako je ova staza uistinu jako teška. Imam dojam da je od starta do cilja samo uspon“, naglasila je težinu atraktivnog Plitvičkog maratona i pobjednica utrke na 42.195 metara.

Drugo mjesto u utrci maratonki zauzela je naša olimpijka Marija Vrajić (3:07:00.51), dok je treća bila Mađarica Helén Csönge (3:21:05.82).

Kenijski atletičari dominirali su i na plitvičkom polumaratonu. Stazu dugu 21 km najbrže je pretrčao Edwin Cheruiyot Melly (1:13:53.70), dok je kod trkačica pobijedila Hellen Jepkosgei Kimutai (1:21:38.72). Vrijedi istaknuti i nastup hrvatskog rekordera u maratonu i polumaratonu Drage Paripovića, koji je zauzeo treće mjesto u ovoj utrci (1:18:27.97).