Lako do pobjede protiv Vinodola

0

U 10.kolu III. HRL zapad u goste je, sa samo 7 igrača, došla ekipa Vinodola.

Ništa osim uvjerljive domaće pobjede, pred ugodno popunjenim tribinama (100 gledatelja), nije bilo za očekivati.

Utakmicu su gospićani započeli sa “drugom” postavom, odnosno igračima koji su u prijašnjim utakmicama uglavnom dobivali “mrvice”, te loše krenuli. Poveli su gosti 1:4 tijekom prvih 10 minuta nakon kojih se budi Radaković i do 20. minute postiže 6 pogodaka te domaćini prelaze u vodstvo (7:6, 8:7, 12:8).

Do kraja poluvremena došlo je do brojnih izmjena kada su na teren stupili oni iskusniji i priveli poluvrijeme kraju rezultatom 16:11.

U drugom poluvremenu je okosnica domaće ekipe pokazla neku sasvim drugu, kombinatorniju, ljepšu i tečniju igru koja je dovela do rezultata 26:15, te nakon 60 minuta 37:24 za Rk Gospić.

Debitirala su dva nova igrača, Oleg Polanec (bivši mladi reprezentativac Hrvatske, bivši član Rk Medvešćak, Rk Dubrava, Rk Bedekovčina i HC Shoppingcity Seiersberg) koji je sa 3 pogotka, 3 asistencije i 2 ukradene lopte u 25 minuta provedenih na parketu pokazao o kome pričamo, te mladi golman Mario Delač (13 godina) koji je za 10 minuta ostvario svoj prvi učinak u seniorskoj konkurenciji sa 2 obrane.

Najefikasniji su u domaćim redovima bili Špehar sa 7, Radaković sa 6 i Žižić sa 5 golova dok je golman Brkljačić sakupio 15 obrana.

Bila je ovo posljednja domaća utakmica u 1. (jesenskom) dijelu sezone 2010/2011. Sljedeći vikend slijedi utakmica posljednjeg, 11. kola, u Labinu protiv Mladog Rudara.