Na Plitvičkom maratonu sve uspješniji domaći natjecatelji!

0

Slavljem maratonca Hosea Kiplagat Tueia iz Kenije okončan je 33. Plitvički maraton. Pobjedniku je za savladavanje staze duljine 42 195 metara trebalo vrijeme od 2:36:57. Drugi je kroz cilj stigao njegov sunarodnjak Moses Kipruto Kibire s vremenom 2:41:50, dok je treći bio Milorad Vojvodić iz zagrebačkog AK „Sljeme“ sa 2:48:55. Među maratonkama je slavila Matea Matošević Hačić, članica AK „Agram“ iz Zagreba koja je kroz cilj prošla s vremenom 2:55:29.

Sudjelovanjem mnogih zvučnih imena svjetskog maratona ponovno se potvrđuje popularnost ove utrke, „najtežeg i najljepšeg maratona na svijetu“! Tim više čestitke zaslužuju hrvatski natjecatelji koji su ove godine s rezultatima stali uz bok najboljima. Start i cilj ovogodišnjeg maratona bio je kod ŠRC Mukinje. Uz gotovo 400 maratonaca, ondje se danas slila prava rijeka posjetitelja, mnoštvo medija i sportskih znalaca. AK „Maraton 2000“ iz Karlovca opet se pokazao kao vrstan organiaztor, dok je JUNP Plitvička jezera kao i uvijek bio besprijekoran domaćin. Potvrda svega ovoga doslovno je „zapljusnula“ brojne europske i svijetske medije, od Hrvatske do dalekog Japana, čiji su TV gledatelji na mnogim postajama pratili uživo tijek maratona.