Napokon prva gostujuća pobjeda Gospićanki!

0

U 8. kolu A2 Lige za košarkašice ŽKK Gospić gostovale su u Zadru. U vrlo teškoj i na trenutke neizvjesnom susretu rezultat je bio ŽKK ZADAR–ŽKK GOSPIĆ  67:70, (20:12,14:14,11:25,22:19). Od Gospićanki briljiraja je Strilić sa 21 pogotkom, zatim Bodrožić 18, Samaržija Mikša 17, Rendulić 7, Mataija 5 , Milković, Jamičić, Vrban po dva pogotka.

Košarkašice Gospića ostvarile su prvu gostujuću pobjedu u A2 ligi. Domaćini bolje otvaraju utakmicu i dobivaju prvu četvrtinu 20:12, druga četvrtina prolazi u izjednačenoj igri tako da se na poluvrijeme odlazi rezultatom 34:26 za domaćina. U drugo poluvrijeme Gospićanke ulaze odlučnije i čvršće i treću četvrtinu dobivamo rezultatom 25:11.

Oglas

Do kraja se igrala neizvjesna utakmica u kojoj su djevojke iz ŽKK Gospić  pokazale više kvalitete i iskustva. Svakako treba pohvaliti trenera Viraga i sve igračice, a posebno dvije iskusnije Bodružić sa 18 , Samaržiju Mikšu sa 17 koševa i najefikasniju igračicu utakmice Linu Strilić sa 21 košem. Lana se uresila odličnom igrom, posebno u završnici kada je u zadnje dvije minute postigla 6 koševa.

Nema sumnje da su Gospićanke ovom pobjedom zadržale izglede za osvajanjem drugog mjesta koje vodi u ligu za prvaka. Sijedeće kolo u Gospić dolazi vrlo jaka ekipa ŽKK „Salona“ iz Solina, nakon čega slijedi zimska stanka.