Odličan dan gospićkih rukometaša!!

0

U subotu, 15.12.2012. godine, na rasporedu su bile dvije rukometne utakmice. Kadeti Rukometnog kluba “Gospić” su u ranim poslijepodnevnim satima igrali prvenstvenu utakmicu II HKRL zapad u kojoj su ugostili ekipu Rovinja i ostvarili pobjedu rezultatom 27:22 (11:12). Iako je ulazak u utakmicu bio odličan te se domaćini kontrama i polukontrama rješavali napade, crna rupa u igri mladih rukometaša u zadnjih 7 minuta prvog poluvremena dovela je do situacije da se prednost 10:6 ubrzo pretvori u rezultatski zaostatak 11:12 na kraju prvog poluvremena. U drugih 30 minuta dečki ulaze agresivnije i čvršće te ponovno prelaze u vodstvo koje zadržavaju do kraja te utakmica završava rezultatom 27:22. Najefikasniji gospićani su bili Ivan Jelić sa 7, Klaudio Bašić s 5 i Marijan Lulić s 4 postignuta gola dok je golman Mario Delač, ušavši u drugom poluvremenu, odradio odličan posao te svojim obranama mamio pljesak gledatelja.

Seniori su u večernjim satima odigrali utakmicu 12. kola III HRL zapad protiv RK Buje `53 i ostvarili domaću pobjedu rezultatom 30:21 (15:12). Gosti niti u jednom trenutku utakmice nisu ozbiljnije uspjeli zaprijetiti našim rukometašima koji su odigrali jako čvrsto i borbeno u obrani te na krilima mladog golmana Martina Kolačevića (22 obrane) primili samo 21 pogodak u 60 minuta utakmice.  Gospićani su napadački bili nošeni vrlo raspoloženim Matom Pavelićem sa 7, Ivanom Špeharom i Marijanm Jelićem sa po 6 i Igorom Radakovićem sa 5 postignutih golova. Zahvaljujemo se publici koja je ponovno došla u velikom broju te je u zadnjim minutama utakmice glasnim aplauzom nagradila igrače za veliki trud koji su uložili kako bi ostvarili pobjedu velikom razlikom.