Održan 3. „ADIDAS BRINJE OPEN“

0

Prošle subote Brinje je bilo domaćin taekwondo turniru 3. „ADIDAS BRINJE OPEN“ koji je u organizaciji TKD Brinje održan u školskoj sportskoj dvorani. Ovaj turnir je okupio 121 natjecatelja iz 14 klubova, a budući da su sudjelovali i članovi kluba TKD KBK Maribor iz Slovenije, turnir je imao međunarodni predznak.

3. „ADIDAS BRINJE OPEN“ otvorila je direktorica TZ Općine Brinje Mira Špehar te je u svoje osobno i u ime načelnika Brinja Zlatka Fumića, okupljenim natjecateljima zaželjela dobrodošlicu u Brinje i što bolji uspjeh na turniru. Prisutnima su se obratili i predsjednik TKD Brinje Milan Bolješić koji je također kao domaćin svima zaželio dobrodošlicu i zahvalio se klubovima na velikom odazivu, tajnik Županijskog taekwondo saveza Milivoj Kren te uime Hrvatskog taekwondo saveza Jurica Prpić, inače glavni delegat ovog natjecanja, koji je istaknuo koliko ga raduje turnir u Brinju i općenito činjenica da se taekwondo kao sport njeguje u Ličko-senjskoj županiji.

Oglas

Treći „Adidas BRINJE OPEN“ je završio u poslijepodnevnim satima kada su podijeljeni pehari i medalje najboljima sportašima i klubovima.

Sveukupno najboljim klubom na natjecanju proglašen je TKD Gacka Otočac, drugo mjesto je pripalo TKD Senj, a treći najbolji klub u ukupnom poretku je bio TKD Plitvice. Četvrti je bio TDK Karlovac, a domaći TKD Brinje zauzeo je peto mjesto.

Patricia Šprajc, kadetkinja do 37 kg, osvojila je srebrnu medalju.

Magdalena Flanjak, kadetkinja do 37 kg, osvojila je brončanu medalju.

Valentina Bolješić, mlađa kadetkinja do 33 kg, osvojila je zlatnu medalju.

Mihaela Flanjak, mlađa kadetkinja do 33 kg, osvojila je srebrnu medalju.

Iris Šprajc, mala olimpijka (07,08), osvojila je zlatnu medalju i titulu NAJBOLJE OLIMPIJKE turnira.

Bruno Šprajc, u kicku muškom (2011,2012) osvojio je 1. mjesto.

Lana Perlić, Lara Perlić i Petra Perlić, natjecale su se u ženskom kicku (2011,2012),

Lana i Lara Perlić podijelile su 3. mjesto.

Turnir je održan pod pokroviteljstvom Općine Brinje i Zajednice sportova Općine Brinje te Zajednice sportova Ličko-senjske županije.

Organizaciju turnira pomogli su Turistička zajednica Općine Brinje, Osnovna škola Luke Perkovića Brinje, Lovačka udruga Brinje i LMK International iz Zagreba.

Ana Manjerović

POJEDINAČNI REZULTATI

Kick

Kick muški (godište 07-08) – 1. mjesto je osvojio Entoni Verić, Ogulin.

Kick muški (godište 09-10) – 1. mjesto je osvojio Ante Kurelac, Ogulin.

Kick muški (godište 11-12) – 1. mjesto je osvojio Bruno Šprajc, Brinje.

Kick ženski (godište 07-08) – 1. mjesto je osvojila Katja Orešković, Gacka.

Kick ženski (godište 09-10) – 1. mjesto je osvojila Ivana Klasan, Gacka

Kick ženski (godište 11-12) – 1. mjesto je osvojila Ema Dubravčić, Gacka

Mala olimpijada

A

Mali olimpijci do 33 kg. – zlatnu medalju je osvojio Jan Kranjčević, TKD Gacka Otočac.

Mali olimpijci do 36 kg. – zlatnu medalju je osvojio Filip Komšo, TKD Plitvice Korenica.

Mali olimpijci + 40 kg. – zlatnu medalju je osvojio Stipe Rajan, TKD Gacka Otočac.

A

Male olimpijke do 30 kg. – zlatnu medalju osvojila je Iris Šprajc iz TKD Brinje.

Male olimpijke + 40 kg. – zlatnu medalju osvojila je Lara Bićanić, TKD Gacka Otočac.

B

Mali olimpijci do 24 kg. – zlatnu medalju je osvojio Martin Vurnek, TKD Plitvice Korenica.

Mali olimpijci do 30 kg. – zlatnu medalju je osvojio Lovro Brozinčević, TKD Plitvice Korenica.

Mali olimpijci + 30 kg. – zlatnu medalju je osvojio ante Jukić, TKD Gacka Otočac.

B

Male olimpijke do 27 kg. – zlatnu medalju osvojila je Lea Oparnica iz TKD Karlovac.

Mlađi kadeti/kadetkinje

Mlađi kadeti do 36 kg. – zlatnu medalju je osvojio Matija Podnar, TKD Senj.

Mlađi kadeti do 39 kg. – zlatnu medalju je osvojio Jan Raskovic, TKD KBK Maribor.

Mlađi kadeti do 43 kg. – zlatnu medalju je osvojio Đorđe Bunčić, TKD Karlovac.

Mlađi kadeti do 47 kg. – zlatnu medalju je osvojio Gabriel Grbac, TKD Plitvice Korenica

Mlađi kadeti + 55 kg. – zlatnu medalju je osvojio Filip Bukovac, TKD Gacka Otočac.

Mlađe kadetkinje do 24 kg. – zlatnu medalju je osvojila Sara Prpić iz TKD Grobnik –Čavle.

Mlađe kadetkinje do 27 kg. – zlatnu medalju je osvojila Marija Vlaić iz TKD Lotus.

Mlađe kadetkinje do 30 kg. – zlatnu medalju je osvojila Magdalena Ljubić iz TKD Karlovac.

Mlađe kadetkinje do 33 kg. – zlatnu medalju je osvojila Valentina Bolješić, TKD Brinje.

Mlađe kadetkinje do 47 kg. – zlatnu medalju je osvojila Štefica Šiško iz TKD Plitvice Korenica.

Mlađe kadetkinje do 55 kg. – zlatnu medalju je osvojila Sara Brozinčević iz TKD Plitvice Korenica.

Kadeti/kadetkinje

Kadeti do 41 kg. – zlatnu medalju je osvojio Luka Raskovic iz TKD KBK Maribor.

Kadeti do 49 kg. – zlatnu medalju je osvojio Hrvoje Javorović iz TKD Maksimir Zagreb.

Kadeti do 61 kg. – zlatnu medalju je osvojio Robert Babić iz TKD Otok.

Kadetkinje do 37 kg. – zlatnu medalju je osvojila Dina Selak iz TKD Senj.