Otočani ne propuštaju Plitvički maraton!

0

Ovogodišnji 35. po redu Plitvički maraton priredio je AK Plitvice. Unatoč oprezu od korona-virusa, na ovoj sportskoj priredbi sudjelovalo je više od 600 natjecatelja. Zbog epidemioloških razloga ove su godine izostali brojni lički natjecatelji i njihova redovna publika.
Svemu unatoč članovi Sportskog kluba „Otočac“ jučer su nastupili na 35. Plitvičkom maratonu i sudjelovali u nekoliko kategorija. Katica Petrlić je trčala polumaraton (21 km) i na teškoj i zahtjevnoj stazi postigla je vrijeme 1:56:52 i osvojila 9. mjesto. Na utrci od pet kilometara sudjelovala je Anamarija Jurković i osvojila u ženskoj konkurenciji osmo mjesto s vremenom od 28:01.
Među dečkima se ističe Josip Laškarin koji je na stazi od pet kilometara zauzeo šesto mjesto s vremenom od 21:45. Sedmi je kroz cilj prošao Robert Matasić s vremenom 22:25, i Damir Grbac je bio 16. s vremenom od 25:26.