Rukometaši poraženi od budućeg premijerligaša

0

Seniorska ekipa Rukometnog kluba “Gospić” poražena je u utakmici 19. kola 1. HRL jug u kojoj je na gostujućem terenu u Kaštel Sućurcu igrala protiv RK Ribola Kaštela. Utakmica je odigrana u nedjelju, 10. travnja 2022. godine, a trenutačno najbolji sastav lige i od iduće sezone novi premijerligaš bio je uspješniji.

Odličan je bio ulazak u utakmicu Gospićana koji su u uvodnim minutama stvorili pregršt odličnih prilika, no izuzetno raspoloženi domaći vratar omogućio je svojoj ekipi nerealno vodstvo (6:1). Ubrzo su namještene nišanske sprave, a Jelić, Markić, Petrović, Matulović i Kovačević utakmicu u 19. minuti uvode u neizvjesne vode. Igralo se do kraja prvog poluvremena gol za gol, a novi pogodak Kovačevića  u 29. minuti donosi neodlučen rezultat (13:13). Bujas pogotkom iz sedmerca u posljednjim sekundama ipak svoju ekipu na odmor vodi pri vodstvu 14:13.

Oglas

Lošiji ulazak u drugi dio utakmice iskusni, uigrani i veoma kvalitetni protivnici kažnjavaju i susret odlazi u jednosmjernu ulicu koja završava pobjedom favorita rezultatom 37:25.

Svim klubovima slijedi slobodan vikend (Uskrs) nakon čeka Gospićane čekaju tri velike utakmice u kojima najprije na domaćem terenu dočekuju RK Buzet, zatim gostuju u Crikvenici, a ligaško natjecanje završavaju novom domaćom utakmicom protiv RK Rudar Adria Oil.

RK RIBOLA KAŠTELA – RK GOSPIĆ 37:25 (14:13) – Kovačević (4), Markić (3), Matulović (3), Krmpotić (3), Jelić (3), Pavelić (2), Suknaić (2), Petrović (2), Dželalija (2), Milković (1)