Rukometašima poraz u posljednjim sekundama utakmice

0

Nakon tjedan dana priprema za veoma bitnu utakmicu seniori Rukometnog kluba „Gospić“ došli su do 3. kola 1. HRL jug u kojem su otputovali u Rijeku gdje ih je ugostila MRK Kozala. Veoma oslabljeni sastav bez Ante Sakića i Šime Markića, te s viroznim Ivanom Matulovićem odlično je parirao godinama standardnom prvoligašu iz Rijeke.

Tijekom utakmice gledatelji su mogli vidjeti 7 preokreta rezultata i čak 23 izjednačenja, a u trileru su u posljednjim sekundama utakmice dva boda ipak otišla domaćinu.

Oglas

Vodili su domaćini s dva pogotka prednosti do 8. minute utakmice (7:5) kada pogotcima Petrovića, Suknaića i Jelića Gospićani prelaze u vodstvo 8:7. Odličan obrambeni i napadački ritam zadržali su gosti u narednih desetak minuta u kojima prelaze u vodstvo, a u tri navrata golovima Suknaića, Petrovića i Antića i do 3 pogotka prednosti (11:8, 13:10, 14:11). Domaćin se nije predavao te u 24. minuti nadoknađuje zaostatak i preokreće rezultat (16:15), a na odmor ipak pogotkom Čovića rukometaši Gospića odlaze s minimalnom prednošću 18:17.

Veoma loš ulazak u nastavak utakmice ekipi Kozale omogućuje prelazak u novo vodstvo (21:20). Između 37. i 55. minute gotovo neprestano vodstvo, nerijetko i po 2 pogotka prednosti (26:24, 28:26), a u 47. pogotkom Dželalije i +3 (29:26) domaći igrači stižu te semafor u 55. minuti pokazuje 35:35, a u 58. minuti i vodstvo domaćina 37:35.

Novo zbijanje redova donijelo je gospićkim rukometašima dvije obrane i dva efikasna napada (Petrović i Jelić), a pogodak Deželjina 24 sekunde prije kraja doveo ih je u još jedan zaostatak (37:38). Trener Pavelić se odlučuje na pozivanje minute predaha tijekom koje je dogovorena akcija sa sedam igrača (bez golmana) koju 5 sekundi prije kraja Antić ne usjeva realizirati i donijeti svojoj ekipi neriješen rezultat.

Velika je tuga među igračima jer je izgubljena “dobivena” utakmica, ali i određena doza zadovoljstva zbog prikazanog otpora unatoč izostanku veoma bitnih igrača.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 38:37 (17:18) – Petrović (11), Dželalija (7), Jelić (6), Antić (3), Bilić (3), Suknaić (2), Čović (2), Matulović (1), Udiljak (1), Kovačević (1)