„Rux“ opet najbolji!

0

VIROVITICA/GOSPIĆ- Početak 2015. godine je za  Powerlifting klub „Rux“ iz Gospića  bio više nego li uspješan. Na državnom natjecanju u Virovitici  sedam članova kluba osvojilo 6 zlatnih i jednu srebrenu medalju, pa su se još jednom dokazali kao najuspješniji hrvatski klub u ovim sportskim disciplinama.  Najveću je pozornost privukao  Alen Marincel (18) iz Otočca koji je u kategoriji do 83 kg uspio podići težinu od 140 kg i postao  novi prvak Hrvatske. U juniorskoj kategoriji također je odličan je bio   Mario Jovanović  kojemu je ovo bio prvi nastup, a sa kojega se vratio ovjenčan zlatom  u kategoriji do 74 kg jer je podigao 120 kg. Ivan Alar-Feri je u kategoriji do 120 kg osvojio zlatnu medalju podigavši 170 kg. Srebro je osvojio u  kategoriji „master jedan“ do 105 kg   Nikica   Vujanić-Piko koji je podigao uteg od 145 kg. Članovi  „Ruxa“ oborili  su ovoga puta i  dva državna rekorda jer je  Hrvoje Rogić  u kategoriji juniora do 83 kg podigao 144 kg, dok je predsjednik kluba Marijo Rukavina-Rux u kategoriji do 105 kg oborio državni rekord podigavši 195 kg, postavši tako i apsolutni pobjednik natjecanja u stilu bench-press. Klub „Rux“ poveo je na ovo natjecanje i svoju jedinu članicu. Marija Tonković je u kategoriji do 63 kg za žene osvojila  zlatnu medalju podigavši uteg od 42.5 kg.  Gospićki sportski savez proglasio je „Rux“ najuspješnijim sportskim kolektivom u 2014. godini, ali bi po postignutim rezultatima ovaj epitet gospićkom klubu mogao  pripasti i na državnoj razini.