TZ Grada Senja organizira 4. Uskočke dane koji će se održati od subote 09. srpnja do nedjelje 10. srpnja. Kroz dva dana ova manifestacija oživljene povijesti rekonstruirati će događaje iz prošlog vremena, onodobne običaje, odjeću i slično. Biti će tu i srednjovjekovni sajam starih zanata, trgovci, kovnica novca, zatim nastupi srednjovjekovnih zabavljača i lakrdijaša, renesansnih svirača, viteški turniri i borbe vitezova.

Program 4. Uskočkih dana

PROGRAM

SUBOTA, 09.07.
Trg Cilnica

10.00-20.00
– Senjski uskoci, Kliški uskoci, Žumberački uskoci, Šibenska gradska straža, Otočki graničari“, gradska straža Bakar, Frankopanska garda Ogulin, Kuburaško društvo Gromovnik – Sveta Nedelja, Vitezovi Ružice grada Orahovice, Bratstvo Sv.Mihovila- Karlovac, Anno Domini-Koprivnica, Koprivnički mušketiri i haramije
-srednjovjekovni sajam (stari zanati, trgovci, kovnica novca…)
– srednjovjekovni vrtuljak za djecu
– predstava Zločin i kazna, gatara
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača i lakrdijaša
– radionice: streličarstvo, bacanje sjekire, bodeža i potkova, mačevanje
– viteški turniri, borbe vitezova
– streličarski turnir za građanstvo (eliminacijske kvalifikacije)
Tvrđava Nehaj
20.00 Mimohod uskočkih i viteških skupina prema tvrđavi Nehaj
20.30 Pučki plesovi
20.45 Lakrdijaški show i vatreni nastup
21.00 Turska opsada tvrđave Nehaj, gađanje iz katapulta, vatrenim kuglama, borbe vitezova
21.30 Svečani mimohod postrojbi sa tvrđave Nehaj magistralom preko Pavlinskog trga do trga Cilnica
Trg Cilnica
22.00 Podizanje zastave i svečano otvaranje 4. Uskočkih dana
22.30 Zabava uz Mandolinski sastav „Pod Nehajem“

 

NEDJELJA, 10.07.
Trg Cilnica
09.00-18.00
– Senjski uskoci, Kliški uskoci, Žumberački uskoci, Šibenska gradska straža, Otočki graničari“, gradska straža Bakar, Frankopanska garda Ogulin, Vitezovi Ružice grada Orahovice, Bratstvo Sv.Mihovila- Karlovac, Rapski samostreličari, Anno Domini-Koprivnica, Koprivnički mušketiri i haramije, udruga starih zanata Koprivnica
-srednjovjekovni sajam (stari zanati, trgovci, kovnica novca…)
– srednjovjekovni vrtuljak za djecu
– predstava Zločin i kazna, gatara
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača i lakrdijaša
– radionice: streličarstvo, bacanje sjekire, bodeža i potkova, mačevanje
– viteški turniri, borbe vitezova
– streličarski turnir za građanstvo (finale)
10.00 Borbe vitezova

11.00 Mimohod uskočkih i viteških skupina s lukobrana Sv. Ambroza  magistralom preko Pavlinskog trga do trga Cilnica
11.30 Streličarski turnir za građanstvo (finale)
12.00 Lakrdijaški show
12.30 Pučki plesovi
18.00 Dolazak Rapskih samostreličara brodom na gat Sv.Nikole i mimohod prema trgu Cilnica
18.30 Viteški turnir –Rapski samostreličari