Tradicija se nastavlja – održano 15. izdanje turnira “Mali medo”

Mali medo, turnir u organizaciji Rukometnog kluba “Gospić”, tradicionalno se, za mlađe uzraste, već petnaestu godinu zaredom, odigrava u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću.

I ovogodišnje izdanje za dječake i djevojčice velikog rukometa održalo se u dva dijela.

Prvi dio bio je na rasporedu u subotu i nedjelju, 17. i 18. rujna 2022. godine kada su na teren stupili dječaci U15 (2007./2008. godište) i U13 (2009./2010. godište), odnosno djevojčice U14 (2008./2009. godište) i U12 (2010./2011. godište).

Nakon već pravog, čvrstog i ozbiljnog rukometa tijekom spomenutog prvog dijela turnira, uslijedili su, što se rukometa na velikom terenu tiče, početnici, dječaci U11 (2011./2012. godište), koji su svoja znanja pokazali u subotu, 24. rujna 2022. godine.

Prvog dana prvog dijela turnira protiv dječaka Rukometnog kluba „Gospić“, snage su odmjerili njihovi vršnjaci iz Rukometnog kluba Vodice i Rukometnog kluba Zadar 1954, konkurenciju djevojčica pojačale su rukometašice Murvice, Zadra i Knina, dok su dječake U11 uz domaću ekipu Gospića predstavljali mladi rukometaši Vodica i Raba.

Nakon četrnaest uspješno održanih turnira i ovaj petnaesti po redu ispunio je očekivanja igrača, trenera i navijača. Roditelji su s tribina budno pratili svaki korak svojih rukometaša, dok su oni na terenu pokazivali srčanost u borbi koja im je donijela nove medalje.

Reakcije gostujućih klubova pokazale su organizatorima kako ni ovo izdanje turnira Mali medo nije iznevjerilo nikoga, te im se Rukometni klub „Gospić“ ovim putem još jednom zahvaljuje na dolasku.

Rukometaši se vesele i nadaju daljnjem održavanju tradicije turnira koji u srcima mladih gospićki rukometaša zauzima posebno mjesto.

REZULTATI I POREDAK

Subota, 17.9.2022. godine
9:00 dječaci U15 – polufinale 1 – RK Gospić 1 : RK Vodice – 20:13
9:50 dječaci U13 – polufinale 1 – RK Gospić 1 : RK Zadar 1954 – 17:19
10:40 dječaci U15 – polufinale 2 – RK Gospić 2 : RK Zadar 1954 – 20:27
11:30 dječaci U13 – polufinale 2 – RK Gospić 2 : RK Vodice – 14:21
12:20 dječaci U15 – za 3. mjesto – RK Vodice : RK Gospić 2 – 23:20
13:10 dječaci U13 – za 3. mjesto – RK Gospić 1 : RK Gospić 2 – 27:29
14:00 dječaci U13 – finale – RK Zadar 1954 : RK Vodice – 14:26
14:50 dječaci U15 – finale – RK Gospić 1 : RK Zadar 1954 – 23:27

Nedjelja, 18.9.2022. godine
9:00 djevojčice U12 – ut. 1 – RK Gospić 1 : ŽRK Knin – 19:19
9:50 djevojčice U14 – ut. 2 – RK Gospić 1 : ŽRK Murvica – 24:10
10:40 djevojčice U12 – ut. 3. – ŽRK Zadar : ŽRK Knin – 25:13
11:30 djevojčice U12 – ut. 4. – RK Gospić 2 : ŽRK Murvica – 19:7
12:20 djevojčice U14 – ut. 5. – RK Gospić 2 : ŽRK Zadar – 20:6
13:10 djevojčice U12 – ut. 6. – RK Gospić 1 : ŽRK Zadar – 8:21
14:00 djevojčice U14 – za 3. mjesto – ŽRK Murvica : ŽRK Zadar – 14:5
14:50 djevojčice U12 – za 3. mjesto – ŽRK Murvica – ŽRK Knin – 4:20
15:40 djevojčice U14 – finale – RK Gospić 1 : RK Gospić 2 – 27:16
16:30 djevojčice U12 – finale – RK Gospić 2 : ŽRK Zadar – 13:14

Subota, 24.9.2022. godine
10:00 – ut. 1. – RK Gospić : RK Vodice – 8:17
11:00 – ut. 2. – RK Vodice – MRK Arba Rab – 21:1
12:00 – ut. 3. – RK Gospić – MRK Arba Rab – 5:19

KONAČNI POREDAK

DJEČACI U15
mjesto – RK Zadar 1954
mjesto – RK Gospić 1
mjesto – RK Vodice
mjesto – RK Gospić 2

DJEČACI U13
mjesto – RK Vodice
mjesto – RK Zadar 1954
mjesto – RK Gospić 2
mjesto – RK Gospić 1

DJEVOJČICE U14
mjesto – RK Gospić 1
mjesto – RK Gospić 2
mjesto – ŽRK Murvica
mjesto – ŽRK Zadar

DJEVOJČICE U12
mjesto – ŽRK Zadar
mjesto – RK Gospić 2
mjesto – ŽRK Knin
mjesto – RK Gospić 1

DJEČACI U11
mjesto – RK Vodice
mjesto – MRK Arba Rab
mjesto – RK Gospić

L.O./RK