Vikend gospićkih rukometaša bez imalo sreće

0

RK Gospić je imao radni vikend. Mlađi uzrasti (2002., 2003., 2004., godište) sudjelovali su na Uskršnjem turniru u mini i super-mini rukometu koji se u subotu, 23.3.2013. godine, odvijao u Čavlima, dok su seniori dan kasnije u Senju igrali utakmicu 18. kola III HRL zapad protiv ekipe Vinodola.

Na Uskršnjem turniru na Čavlima je u tri kategorije ukupno sudjelovalo 44 ekipe (`02. – 14 ekipa, `03. – 14 ekipa, `04. – 16 ekipa ) i 400-tinjak djece.

polufinale: RK Gospić I – RK Kozala 5:12

za 3. mjesto: RK Gospić – RK Matulji 6:7 (6:6; 1:0 – penali)

U najbolju 5-orku je izabran naš Josip Čorak.

Prvi turnir najmlađih članova kluba i veliko ostvarenje za ekipu 2004. godišta i mlađih, no ostaje žal za nesrećom u ruletu šesteraca.

U `03. godištu su gospićki rukometaši također nesretno izgubili broncu.

PŠR – RK Gospić 4:11

RK Viškovo – RK Gospić 12:12

četvrtfinale: RK Gospić – RK Matulji 11:8

polufinale: RK Vrbovsko – RK Gospić 16:9

za 3. mjesto: RK Gospić – RK Senj 8:9

U najbolju 5-orku je izabran naš Leon Knežević.

Unatoč pozitivnom dojmu i pohvalama ostalih trenera (pozitivni rezultati protiv ponajboljih ekipa u Primorsko-goranskoj županiji RK Viškovo i RK Matulji) naše je rukometaše pratila nesreća budući su protiv RK Viškovo dobili gol u zadnjoj sekundi utakmice, a u ogledu za 3. mjesto protiv RK Senj izgubili broncu također u zadnjim trenucima.

2002. godište nije bilo najuspješnije. Također su sve napete utakmice (protiv ekipa s kojima smo se borili za prolaz u četvrtfinale) završavale na protivnikovoj strani (RK Ogulin, RK Zamet II).

RK Ogulin – RK Gospić I 10:7

RK Novigrad – RK Gospić II 11:1

RK Zamet II – RK Gospić 7:6

RK Trsat – RK Gospić II 9:4

RK Matulji I – RK Gospić I 16:4

RK Opatija – RK Gospić II 11:7

Seniori su na odigravanje 18. Kola III HRL zapad u Senj došli oslabljeni za tri važna igrača (Radaković, Brkljačić i I. Špehar) te ponovno (RK Selce, RK Mornar, RK Buzet, RK Pećine) pobijedili sami sebe. Držali su vodstvo protiv ekipe Vinodola od 1. do 57. minute utakmice koje se znalo penjati i do 5 razlike, da bi im u zadnjim minutama sreća opet (kao i mlađim uzrastima) okrenula leđa te ostvaruju negativan rezultat 39:37 (20:23). Najefikasniji su bili Marijan Jelić i Mate Pavelić s po 10 te Tomislav Špehar sa 7 pogodaka.